41. spotkanie Toruń JUG - "Kontenery są do bani" oraz "Datalog: Zero to Hero"

Apr 25, 2018 · Toruń, Poland

Serdecznie zapraszamy na czterdzieste pierwsze spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2018 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18)

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:

2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/products.html)
2 × ebook od wydawnictwa Manning

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar. Będzie to świetna okazja do tego, aby porozmawiać na różne tematy, spędzić wspólnie miło czas oraz poznać się trochę lepiej.

UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)

-----------------------------------------------------------------------

"Kontenery są do bani..."

Tak, kontenery są do bani i kropka. To, że łatwo się je uruchamia, to jeszcze nic nie znaczy. A to, że zapewniają izolację między aplikacjami jest żadnym argumentem - maszyny wirtualne chwaliły się tym od dawna. A jednak, kontenery mają niesamowitą siłę przyciągania. Czy rzeczywiście jesteśmy u progu rewolucji kontenerowej? A może to wszystko to kolejny buzzword? Sprawdźmy!

O prelegencie:

Sebastian Łaskawiec - na co dzień pracujący w firmie Red Hat zajmujący się projektami Infinispan, Red Hat Data Grid oraz OpenShift. Amator rozwiązań cloudowych i szybkich protokołów komunikacyjnych. Prywatnie zapalony piwowar domowy.

-----------------------------------------------------------------------

"Datalog: Zero to Hero (Phase 1)"

Databases, databases everywhere! Which one do I need?" - You need all of them; you need none of them; you're asking all the wrong questions! This talk is about solving the data vs code impedance mismatch with 1970's technology (chevron mustache is optional).

O prelegencie:

Norbert Wójtowicz - is a recovering empty-stack developer, whose magic 8-ball predicts that Clojure and ClojureScript will be in your future toolbox. You can find his code and ramblings in various corners of the internet, under the felicitous handle @pithyless.

Event organizers

Are you organizing 41. spotkanie Toruń JUG - "Kontenery są do bani" oraz "Datalog: Zero to Hero"?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews