230. WJUG - flash-talki - JMH, Logi i kolory oraz Profilowanie na produkcji

Apr 24, 2018 · Warszawa, Poland

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 230. spotkanie , które odbędzie się we wtorek 24 kwietnia o godzinie 18.15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.

Agenda:

18:15 - 18:45 - Przyspiesz swój kod z JMH! - Piotr Kalinowski

Chciałbym poruszyć pokrótce tematykę microbenchmarków w Javie - czyli opowiedzieć o narzędziu JMH oraz o typowych, zastawianych przez JITa pułapkach na które trzeba uważać mierząc czas wykonywania kodu.

O prelegencie:

Piotr Kalinowski - Programista w firmie Semantive. Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu systemów Bigdata przetwarzających zarówno dane strumieniowe jak i batchowe. Jest otwarty na nowe technologie, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania w chmurze. Autor bloga http://sciezkaprogramisty.pl/, entuzjasta zasad czystego kodu oraz dobrych praktyk programowania. Po godzinach uczy tańczyć.

18:50 - 19:20 - Logi i kolory - Michał Domagała

Podczas prezentacji pokażę i opowiem
1. W jaki sposób są wyświetlane kolorowe logi
2. Jaki jest problem z konsolą Windows
3. Co potrafi biblioteka Jansi
4. Jak radzą sobie z kolorami Maven i Spring Boot
5. Jak radzą sobie z kolorami IDE

O prelegencie:

Michał od 13 lat programuje w Javie w back-endzie. Od strony technicznej, w większość projektów, w których brał udział, używany był Spring, a ostatnio również Spring Boot. Aktualnie zatrudniony w firmie GFT, gdzie poznaje tajniki Apache Storm.

19:25 - 19:55 Java w płomieniach: profilowanie na produkcji - Adam Dubiel

Jak sprawdzić, które kawałki kodu w Twojej usłudze potrzebują najwięcej czasu na wykonanie się? Odpowiedź brzmi: dołóż metryki, a jeśli potrzebujesz bardziej dokładnych danych: użyj profilera. Co jednak, jeśli chcielibyśmy zebrać takie informacje na ruchu produkcyjnym, a jednocześnie nie sprawić, że CPU stanie w płomieniach od nadmiaru pracy?
W czasie mojej prelekcji przedstawię różne typy profilerów, zasadę ich działania i wpływ na aplikację. Na dłużej zatrzymamy się przy narzędziu honest-profiler i jego wykorzystaniu do profilowania aplikacji produkcyjnych. Pokażę także jak dobrze wizualizować dane z profilowania przy pomocy flamegraph’ów.

O prelegencie:

Programista z pasją do tworzenia stabilnych i wydajnych rozwiązań. Od ponad pięciu lat pracuje w Allegro, gdzie zaczynał jako starszy programista Java. Obecnie lider zespołu developerskiego odpowiedzialny za usługi będące fundamentem platformy Allegro. Oprócz problemów technicznych lubi mierzyć się z problemami organizacyjnymi oraz zmieniać otoczenie na lepsze.

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ( https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp )
Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.

Event organizers

Are you organizing 230. WJUG - flash-talki - JMH, Logi i kolory oraz Profilowanie na produkcji?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews