#21 Spotkanie OLMUG

Oct 21, 2021 · Olsztyn, Poland

18:00 - Azure Web PubSub and IoT Introduction - Kacper Świsłocki

Opis prezentacji: Prezentacja będzie dotyczyła nowej usługi Azure Web PubSub. Przedstawię jej działanie, możliwości z nią związane
oraz powiem dlaczego warto z niej skorzystać. Ponadto wprowadzę Was w tematy związane z IoT omawiając kilka podstawowych usług, które są oferowane przez Azure.
W trakcie prezentacji połączymy ze sobą dwa wspomniane wcześniej tematy w jednej aplikacji, aby zobrazować działanie IoT w praktyce.

Opis prelegenta (Kacper Świsłocki): .NET/Azure Developer/Team Leader w firmie Billennium, który w wolnych chwilach interesuje się kosmosem, piłką nożną i nowinkami technicznymi.

19:15 - Creating and using security standards in your project and/or organization with reason and ease - Rafał Hryniewski

Opis prezentacji: Początek pięknego i ambitnego projektu, przychodzi Ci do głowy pytanie "Jaki standard bezpieczeństwa powinniśmy spełniać? Jest o tym jakiś zapis w umowie? Czego mamy pilnować najbardziej". Nie zastanawiając się zbyt mocno zadajesz takie pytanie szeroko pojętemu managementowi i włos zjeżył Ci się na głowie, gdy dowiadujesz się, że:
- "Ma być bezpiecznie"
- "Musimy spełniać standard OWASP Top 10"
- "Nie ma w umowie więc się nie przejmujemy póki co"
- "Jesteście specjalistami i wiecie jak bezpiecznie pisać aplikacje"

Ewentualnie możesz usłyszeć co innego co jasno wskazuje na to, że nikt nigdy się nad takimi kwestiami nie zastanowił.
Kto właściwie powinien tego pilnować? Czy skorzystać z któregoś z gotowych rozwiązań i jakie one są? Na co uważać, jak nic nie przeoczyć i jak nie przesadzić?
Podczas tej miękkiej prezentacji podzielę się z Tobą swoim doświadczeniem i różnymi przypadkami by odpowiedzieć Ci na powyższe pytania i nauczyć się trochę na błędach, które popełniłem osobiście i takich, których byłem świadkiem mrucząc później pod nosem - "a nie mówiłem?".

Opis prelegenta (Rafał Hryniewski): NET Developer i Team Leader w Billennium. Prywatnie kucharz, piekarz i miłośnik wszystkiego nowego co wpadnie mu w ręce, od czasu do czasu ork szaman czy inny domorosły czarodziej w grach na kąkuter.

Dziękujemy sponsorom grupy za pomoc w organizacji spotkań: SoftwareHut, JetBrains, Manning Publications.

Event organizers
  • OLMUG - Olsztyn Microsoft User Group

    Olsztyn Microsoft User Group (OLMUG) jest grupą profesjonalistów oraz pasjonatów, na co dzień zajmujących się technologiami Microsoft. Spotykają się, aby dzielić się swoją wiedzą oraz uczyć się od innych, bardziej doświadczonych osób. Celem grupy jest stworzenie oraz rozwój Warmińsko-Mazurską społeczność specjalistów, aby umożliwić im wymianę doświadczeń z ekspertami z poszczególnych dziedzin. Olsztyn Microsoft User Group (OLMUG) is a group of professionals and enthusiasts who deal with Microsoft technolog

    Recent Events
    More

Are you organizing #21 Spotkanie OLMUG?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews