203. WJUG - Budowanie własnego systemu operacyjnego z Androidem - Michał Górny

Mar 28, 2017 · Warszawa, Poland

Warszawa JUG zaprasza wszystkich na 203. spotkanie, które odbędzie się we wtorek 28 marca o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 3180.


O prezentacji:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile zajęłoby napisanie systemu Android przez jedną osobę lub jaki byłby koszt takiego projektu? Dzięki otwartości Androida każdy może zbudować swoją własną wersję systemu przy odrobinie wytrwałości oraz zaangażowania. W swojej prezentacji przedstawię krok po kroku jak wygląda taki proces. Opowiem jak przygotować środowisko, w jaki sposób pracować ze źródłami Androida oraz jak testować system na telefonach i tabletach. Przedstawię też jak wygląda codzienna praca nad “customizacją” Androida. Postaram się odpowiedzieć na pytania czym różni się to od pisania aplikacji i jakie wyzwania oraz trudności czekają na programistów.


O prelegencie:

Michał Górny - Michał jest szczęśliwym pracownikiem firmy Polidea, w której wraz z zespołem rozwija system operacyjny dla terminalu płatniczego, który rewolucjonizuje transakcje bezgotówkowe. Swoją przygodę programistyczną rozpoczął jako developer aplikacji mobilnych dla urządzeń z systemem Android. Od dłuższego czasu pracuje modyfikując źródła tego systemu, co pozwala mu zrozumieć jego działanie nie tylko z punktu widzenia developera, ale także twórcy jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Prywatnie miłośnik podróżowania i motocyklista. W wolnym czasie trenuje squasha i próbuje swoich sił na ściance wspinaczkowej.Na spotkaniu będzie PIZZA.

Po spotkaniu zapraszamy na networking w pobliskiej klubokawiarni.

 -----------------------------------------

Przypominamy, że czekamy na zgłoszenia Waszych prezentacji (do wyboru od 15 min do 120 min) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  

Jeśli się wahasz czy Twój pomysł się nada, to zapraszamy do kontaktu z organizatorami, bezpośrednio na spotkaniu, poprzez wiadomości meetupa, albo w dowolny wybrany sposób.


Event organizers

Are you organizing 203. WJUG - Budowanie własnego systemu operacyjnego z Androidem - Michał Górny?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews