142. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE

Feb 15, 2022 · Wrocław, Poland

Zapraszamy na 142. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE.

Join online:

https://youtu.be/m0DP9LiAVfQ

https://fb.me/e/4yxYeraHB

--------

🔊 [PL] "Cosmos DB - meh czy wow?"

Krok po kroku opowiemy sobie o najbardziej popularnej bazie danych w chmurze Azure. Łączy ona w sobie zarówno bazy dokumentowe, "key-value" a także bazy grafowe. Poza częścią "marketingową", postaram się pokazać na co uważać żeby było tanio i przyjemnie, a nie drogo i boleśnie.

👨🏼‍🎓 Piotr Stapp

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta
Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu
Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji
Wierzy w ludzi, a nie w papiery
Główny dotnetomaniak
Microsoft MVP
-------------------------------------------------------------------------------

🔊 [PL] Azure Data Explorer w zastosowaniach

Azure Data Explorer jest relatywnie nową usługą analityczną, udostępnioną w ramach chmury Azure. ADX został zbudowany dla aplikacji, które wymagają przetwarzania dużej ilości danych w jak najkrótszym czasie. Ze względu na swoją charakterystykę jest często wykorzystywany przez inne usługi Azure, np. Azure Monitor, AppInsights czy Time Series Insights.
W trakcie prezentacji opowiem czym jest i jak działa ADX, w jaki sposób można zasilić go danymi i jak pisać własne zapytania w Kusto Query Language, jak również w jaki sposób integruje się z innymi usługami Azure an przykładzie architektury referencyjnej ""IoT analitics with Azure Data Explorer"". Pokażę również jak praktycznie wykorzystać KQL do analizy logów.

👨🏼‍🎓 Marek Gawryszewski

Zajmuję się oprogramowaniem bliskim sprzętowi - wcześniej systemami embedded w branży automotive, a aktualnie - rozwiązaniami IoT. Staram się patrzeć na różne aspekty projektu, dlatego rozwijam mój warsztat programistyczny o rozwiązania dotychczas raczej słabo kojarzone ze światem mikrokontrolerów: aplikacje serwerowe, konteneryzacja, chmura. Obecnie pracuję głównie z technologiami Microsoft.

Event organizers
  • Wrocław .NET User Group

    Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.

    Recent Events
    More

Are you organizing 142. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews