#131 Spotkanie TG-NET

Nov 14, 2019 · Gdańsk, Poland

Presentation 1: 18:00 : Daniel Plawgo – Testowanie WebApi z użyciem Postmana

Presentation 2: 19:00 : Krzysztof Krzyszkowski - Mój kod taki piękny ...

-------------
Presentation 1: 18:00 : Daniel Plawgo – “Testowanie WebApi z użyciem Postmana”

Description: Od dłuższego czasu aplikacje ASP.NET MVC są wypierane przez WebApi. My programiści .NET tworzymy usługi REST Api, z których później korzystają koleżanki i koledzy po stronie frontendu. Zmienił się również sposób testowania takich aplikacji. Najczęściej wykorzystuje się do tego Postmana. Podczas prezentacji pokaże Ci najczęściej używane funkcje Postmana. Później przejdziemy do wykonywania assertów w testach, aby na końcu wykonywać automatycznie testy podczas wdrażania aplikacji w Azure DevOps. Wszystko po to, aby szybciej i wcześniej wyłapywać błędy regresji w aplikacji.

BIO: Daniel Plawgo
Na co dzień programista technologii .NET (obecnie .NET Lead Developer w olsztyńskim oddziale firmy SoftwareHut), certyfikowany trener, prelegent, dla którego programowanie to również hobby. Od lat związany z społecznością pasjonatów technologii Microsoftu, początkowo jako Microsoft Student Partner, Student Konsultant, a obecnie lider olsztyńskiej grupy .NET OLMUG. W wolnej chwili prowadzi bloga - https://plawgo.pl, autor darmowego kursu Visual Studio.

-------------
Presentation 2: 19:00 : Krzysztof Krzyszkowski - "Mój kod taki piękny ..."

Description : Wykorzystanie platformy SonarQube oraz zbiorów zasad (rulesets) w utrzymaniu dobrej jakości, czystego kodu, czyli: Poprawianie błędów/ostrzeżeń w różnych poziomach (bug, code smell, vulnerability etc.), pokrycie testów jednostkowych oraz prezentacja rezultatów, quality profiles, quality gates, rules i inne. Prezentacja ma na calu przedstawienie możliwości SonarQube Scanner-a, możliwości instalacji, integracji z Visual Studio oraz Continous Integration.

BIO: Krzysztof Krzyszkowski
Programista .NET. Początki kariery w Olsztynie (integracja ERP Enova), następnie częściowa relokacja do Warszawy (portale i serwisy dla firm ubezpieczeniowych), obecnie z powrotem Olsztyn- developer w SoftwareHut. Doświadczenie w technologiach Microsoft desktop oraz web. Hobbystycznie interesuje się grami komputerowymi, sportem i astronomią.

Event organizers
  • Trójmiejska Zawodowa GRUPA .NET (TG.NET)

    Witamy na stronie Trójmiejskiej Zawodowej GRUPY.NET. Ideą powstałej grupy jest stworzenie społeczności, która skupia pasjonatów technologii Microsoft. W ramach działalności grupy organizowane są spotkania, na których prowadzone są prezentacje dotyczące:  •  .NET (C#),  • Clean Code,  • wzorce projektowe,  • aplikacje webowe,  • aplikacje mobilne,  • bezpieczeństwo systemów,  • wydajność aplikacji,  • aplikacje desktopowe, • bazy danych, • inne . Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i zyskać nową wie

    Recent Events
    More

Are you organizing #131 Spotkanie TG-NET?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews

Featured Events