#115. AgileByExample light 2016

Jun 11, 2016 · Warszawa, Poland

AgileByExample light to zastrzyk agile’owej inspiracji w lekkiej wersji. Tradycyjnie odbywa się w sobotę - pół dnia prezentacji i warsztatów zakończone networkingiem przy piwie. Tak jak AgileWarsaw lubi najbardziej :)
Wspaniali speakerzy sprawią, że 5 godzin ABE lighta będzie maksymalnie ciekawe i energetyzujące.
Lokalizację w tym roku zapewni nam Vistula (wygodnie, przy metrze :) Kolejnym sponsoremi jest CT Partners. Tym razem rezygnujemy z symbolicznej opłaty - wstęp na ABE light będzie darmowy. Podczas konferencji zapewniamy kawę, przekąski oraz możliwość zjedzenia obiadu (każdy płaci za siebie) w networkingowej, konferencyjnej atmosferze :) ProCognita sponsoruje filmowanie całej imprezy - a więc w tym roku nawet nie wychodząc w domu będziecie mogli liznąć atmosferę ABE lighta - oczywiście zachęcamy do osobistej obecności :)
Reasumując, 11 czerwca rezerwujcie popołudnie, a wyłaniające się szczegóły będziemy tu aktualizować :)
Agenda (przymiarka)
• 14:00 - 14:05 Start!
• 14:05 - 14:50 Paweł Rzymkiewicz
Budowanie zwinnego Zespołu Inżynierii
• 14:50 - 15:15 Łukasz Aziukiewicz
Skalowanie Scruma w Małej Skali
• 15:15 - 15:40 Tomasz Boiński
Agilowa wojna światów z Kierownikiem Projektu na froncie czyli produkt vs projekt 
• 15:40 - 16:30 Obiad (kazdy placi za siebie :)
• 16:30 - 18:00 Anna Zaremba (warsztat)
Jakie faktyczne wartości przyświecają nam w pracy w Agile
• 18:10 - 18:35 Izabela Goździeniak
Czego nauczyło mnie doświadczenie pracy leanem i Kanbanem 
• 18:35 - 19:00 Jakub Drzazga
Ciężki żywot Agile Coacha - wyjście z sytuacji krytycznej
• 19:30 - ? Afterparty - Gramoffon
Prelegenci
• Paweł Rzymkiewicz (twitter) - "Budowanie zwinnego Zespołu Inżynierii"
Moim zdaniem w organizacji najważniejsi są ludzie. To nasze działanie prowadzi bezpośrednio do sukcesu lub porażki projektu, inicjatywy, zespołu czy firmy. Opowiem o tym w jaki sposób budujemy zespół w Codility oraz jakie środowisko pracy staramy się stworzyć, aby każdy mógł rozwinąć skrzydła i przyczynić się do sukcesu firmy.
•   Jakub Drzazga (www) - "Ciężki żywot Agile Coacha - wyjście z sytuacji krytycznej"
Case study: dostaję zlecenie które wydaje się bardzo proste, jednak bardzo szybko okazuje się, że firma ma krytyczny problem który w dwa miesiące może ją wyeliminować z rynku. Krok po kroku opisuję jak dochodzę do sedna problemu, jakie akcje podejmuję i jakich narzędzi używam.
• Łukasz Aziukiewicz (twitter) - "Skalowanie Scruma w Małej Skali"
Skalowanie Scruma stało się ostatnio gorącym tematem, co spowodowało powstanie wielu frameworków mających pomóc w pracy z wieloma zespołami. Pracując z 3-4 zespołami mogą się jednak one wydawać zbyt ciężkie i nadmiernie skomplikowane, dodając zbyt wiele narzutu czasowego do procesu. Podczas prezentacji podzielę się z Wami moimi doświadczeniami z "lekkim" skalowaniem Scruma, które będziecie mogli wykorzystać w swoich projektach.
•  Tomasz Boiński (mBank, PMI PC) - "Agilowa wojna światów z Kierownikiem Projektu na froncie czyli produkt vs projekt"
Agile Product i Project Management - na czym polega subtelna różnica między tymi dwoma światami? Czy Agile Project Management to oksymoron? Jakie wyzwania stoją przez Kierownikiem Projektu? Czy Kierownik Projektu jest niezastąpiony i niezbędny w świecie Agile? Kiedy dodaje wartość? Kiedy jego kompetencje są niezbędne - a co z mindset'em? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie mojego wystąpienia. Zapraszam!
•  Izabela Goździeniak (www) - "Czego nauczyło mnie doświadczenie pracy leanem i Kanbanem"
Po raz pierwszy zetknęłam się z Kanbanem ponad 4 lata temu. Początkowo traktowałam tę metodę pracy jako ciekawostkę, porównywałam ze Scrumem. Kiedy razem z zespołem agile coachy w Allegro stanęłam przed wyzwaniem „uzwinnienia” działu infrastruktury, Kanban był dla mnie po prostu użytecznym narzędziem. Z czasem okazał się czymś więcej. Opowiem Wam o tym, jak lean i doświadczenie pracy Kanbanem zmieniły moją perspektywę oraz co wniosły do mojej pracy z zespołami, niezależnie od metody pracy.
• Anna Zaremba (www) - "Jakie faktyczne wartości przyświecają nam w pracy w Agile" (warsztat)
Czym kierujesz się w swoich działaniach? Co jest dla Ciebie ważne? Jakie wartości przejawiają się w Twojej codziennej pracy? Czy pamiętasz, co o tym mówi Manifest Agile?
Przystępując do rozmowy o wartościach uporządkujmy rozumienie tego pojęcia. Za wartości przyjmujemy cenione przez wszystkich najogólniejsze wzorce zachowań. W naszym kręgu cywilizacyjno-kulturowym powszechnie uznaje się za wartości m.in.: uczciwość, rzetelność, sprawiedliwość, odwagę, lojalność, prawdomówność, patriotyzm, tolerancję, odpowiedzialność.
W trakcie tego warsztatu zastanowimy się, jakie faktyczne wartości przyświecają Agilowcom w pracy. Będzie można pomyśleć, porozmawiać i wymienić się poglądami w małych grupach, a także, bawiąc się niczym w przedszkolu, stworzyć projekt plakatu.
Facylitatorzy będą czuwać nad tym, aby cały proces odbył się sprawnie i zabawnie.

Sponsorzy
• Konferencję sponsoruje CT Partners
• Filmowanie sponsoruje ProCognita
• Lokalizację sponsoruje Vistula

Event organizers

Are you organizing #115. AgileByExample light 2016?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews