#112 Spotkanie TG-NET

Feb 9, 2017 · Gdańsk, Poland

Temat 1: 18:00 - Cezary Ołtuszyk - "Tuning SQL Server z perspektywy serwerów internetowych"

Teamt 2: 19:15 - Marcin Dembowski - "Jak bardzo znamy TDD i BDD?"

Szczegóły:

-----------------

Temat1: Tuning SQL Server z perspektywy serwerów internetowych

Opis sesji

Optymalne działanie bazy danych nie jest sprawą prostą, zwłaszcza jeżeli chodzi o serwery www, gdzie możemy mieć duże natężenie ruchu użytkowników w krótkim czasie. Ta sesja ma na celu pokazanie trzech najczęściej występujących problemów związanych z udostępnianiem naszych usług przez Internet oraz trzech rozwiązań bazodanowych, które sprawią, że nasza aplikacja znacznie przyśpieszy.

Bio

Prelegent: Cezary Ołtuszyk (Nordea Capital Markets IT)

Konsultant z zakresu SQL Server w firmie 3CityDBA, Senior ETL Developer w Nordea IT Capital Markets oraz certyfikowany trener technologii Microsoft. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w pracy z MS SQL. Specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury bazodanowej, podnoszeniu wydajności oraz rozwiązywaniu problemów związanych z pracą serwera. Swoją wiedzę potwierdził zdając serię egzaminów z zakresu baz danych i technologii pokrewnych oraz prowadząc prelekcje na takich konferencjach jak SQL DAY, AnalyticsConf i 3CityNetConf.

-----------------

Teamt 2: Jak bardzo znamy TDD i BDD?

Opis sesji

Na prezentacji przedstawimy narzędzia, którymi posługujemy się na co dzień podczas tworzenia testów.Zastanowimy się nad metodami, praktykami i wyzwaniami, które pojawiają się podczas pisania testów TDD i BDD.

Bio

Prelegent: Marcin Dembowski (PGS Software)

Programista .NET w PGS Software.Programowaniem interesuje się już od bardzo dawna – zaczynał od ‚zabawy' na Commodore 64, potem przeszedł do nauki wielu różnych języków programowania (między innymi PHP czy Java), aby ostatecznie skupić się na technologii .NET. Lubi dzielić się wiedzą programistyczną i doświadczeniem z innymi. Ostatnio zaczął również bliżej przyglądać się automatom komórkowym. Od 2011 wyróżniony jako Microsoft MVP. Poza programowaniem, interesuje się tematyką II Wojny Światowej.

Event organizers
  • Trójmiejska Zawodowa GRUPA .NET (TG.NET)

    Witamy na stronie Trójmiejskiej Zawodowej GRUPY.NET. Ideą powstałej grupy jest stworzenie społeczności, która skupia pasjonatów technologii Microsoft. W ramach działalności grupy organizowane są spotkania, na których prowadzone są prezentacje dotyczące:  •  .NET (C#),  • Clean Code,  • wzorce projektowe,  • aplikacje webowe,  • aplikacje mobilne,  • bezpieczeństwo systemów,  • wydajność aplikacji,  • aplikacje desktopowe, • bazy danych, • inne . Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i zyskać nową wie

    Recent Events
    More

Are you organizing #112 Spotkanie TG-NET?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews