101. Spotkanie PLSSUG Warszawa - Paweł Chodarcewicz oraz Wojciech Sawicki

Dec 8, 2016 · Warszawa, Poland

Mówi się, iż po setce człowiek staje się mądrzejszy. Na sto pierwszym spotkaniu podzielimy się z Wami doświadczeniami nabytymi podczas niezliczonych projektów i będziecie mieli okazję posłuchać o rzeczach, o których być może Wam się nie śniło. Zaplanowane tematy powinny przypaść do gustu zarówno architektom jak i przeciętnym zjadaczom SQL-a.

Agenda:

18:00 - 18:15 Powitanie

18:15 - 19:30 Paweł Chodarcewicz - Czego się nauczyliśmy budując platformę telemetryczno-analityczną obsługującą miliony zdarzeń na sekundę?

Abstrakt:
Aria to platforma telemetryczno-analityczna stworzona na wewnętrzne potrzeby Microsoftu. Używa jej wiele kluczowych produktów – chociażby Office, czy Skype. Obsługuje miliony zdarzeń na sekundę pochodzących z setek milionów urządzeń rozsianych po całym świecie. Mówimy tu o dziesiątkach petabajtów miesięcznie. Dane przetwarzane są w sposób strumieniowy dzięki czemu można z nich korzystać w czasie rzeczywistym.


19:30 - 19:45 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

19:45 - 21:00 Wojciech Sawicki - Cuda i dziwy

Abstrakt:
Czasem nasze oczekiwania zupełnie rozmijają się z rezultatami. Stan zaskoczenia i zdziwienia, może wypływać z błędnego rozumienia mechanizmów i warto poznać przyczyny, dlaczego mssql zachowuje się tak, a nie inaczej.
Poznanie przyczyn pozwoli na takie tworzenie rozwiązań, aby spróbować uniknąć pułapek. Dobór przykładów jest oparty na napotkanych problemach i wiem, że nie wyczerpuje całości problemów.


Paweł Chodarcewicz
Architekt w Microsoft, współtwórca platformy Aria, pasjonat systemów rozproszonych. Wcześniej przez wiele lat związany z firmą 9LivesData tworzącą rozproszony system backupujący - HydraStor.


Wojciech Sawicki
Obecnie udziela się na stanowisku kierownika w SIMPLE S.A. Zajmuje się MSSQL od wersji 7.0. Głównie zapytania i ich optymalizacja, ale projektowanie oraz administrowanie też leżą w obszarze jego zainteresowań zawodowych.


Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na [masked]


Zapraszam,

HubertSQLServer Azure

Event organizers
  • Polish SQL Server User Group

    Polish SQL Server User Group (PLSSUG) is a community of Microsoft SQLServer geeks / professionals / users who want to share their experience and knowledge. PLSSUG is the official chapter of PASS (Professional Association for SQL Server) in Poland. The group is nonprofit and it does not represent Microsoft in any way. PLSSUG is ready to cooperate with other SQLServer communities around the world.

    Recent Events
    More

Are you organizing 101. Spotkanie PLSSUG Warszawa - Paweł Chodarcewicz oraz Wojciech Sawicki?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews